1.Dünya Siber Savaşları

1.Dünya Siber Savaşları

by -
0 16

Şimdilerde Rock’n Coke sahnelerinde adını duyduğumuz Franz Ferdinad’ın Sırplar tarafından gerçekleştirel suikasti I. Dünya Savaşı‘nın başlamasına neden olarak gösterildi. Şimdi durum biraz daha farklı; Sony Pictures’ın Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’a yönelik suikast sahnelerinin yer aldığı “The Interview” (Röportaj) filmi yüzünden kopan 1.Dünya Siber Savaşı kızışıyor.

Sony Pictures’ın hack’lenmesi ve tehditler sonucu filmi geri çekmesi üzerine cuma günü ABD Başkanı Barack Obama, Kuzey Kore’yi sorumlu tutup “orantılı karşılık” tehdidinde bulunmuştu. Ardından Kuzey Kore’nin internet hizmetlerinin 9.5 saat tümüyle kapanması, “göze göz dişe diş” yorumlarına yol açtı. ABD Dışişleri misillemeyi yalanlamayan manidar bir açıklama yaptı: “Kamuoyu önünde olası karşılık seçenekleriyle ilgili operasyonel ayrıntıları tartışmayız ya da bu tür haberler hakkında yorum yapmayız, tek söyleyebileceğimiz, hayata geçirdiğimiz karşılıkların bazısını görebilirsiniz, bazısını göremeyebilirsiniz.”

Sony’nin hack’lenmesi skandalının faili K. Kore’nin interneti 9.5 saat çökertildi. ABD misillemeyi yalanlamıyor.

turkiye sıralamada 2Olayı dünya savaşı boyutlarına taşıyan durum ise Amerika Birleşik Devletleri‘ne yapılan bu siber saldırılara tüm Dünya üzerindeki hackerlar destek vermektedir ve yukarıda  bulunan saldırı listesinde ANKARA,TURKEY üzerinden ve diğer şehirlerden saldırılar yapıldığını görmekteyiz.

Kim Jong-un adam asma sevdası üzerine yaptığımız caps derlemesine ulaşmak için tıklayınız.

Siber saldırı hakkında silikon vadisi ekibinin yorumları için tıklayınız.

 

Benzer bişiler yok mu?

video

0 29
video

0 112

0 90

0 225

Yorum Yok

Bir Cevap Yazın